אאא

שאנל. כמה עוצמה במילה אחת. המותג, בה' הידיעה, בראשו עמדה האישה והאגדה, מלכת הסטייל הבלתי מעורערת ומובילת דרך למיליוני פאשניסטות ברחבי העולם - קוקו שאנל (ובשמה המלא: גבריאל בונר שאנל). ‏צילום: מתוך הפייסבוק של CHANEL

אחד הבדים המזוהים ביותר עם שאנל זה הטוויד. אריג עשוי חוטי צמר שנטווים יחדיו באריגה גסה יחסית, בדוגמאות שונות. כדרכם של רבים וטובים לפניו ואחריו, גם הוא לא החל את דרכו כבד יקר, אלא נתפר כהגנה מפני רטיבות וקור למעיליהם של ג'נטלמנים אנגליים בעת שיצאו למלאכת הציד השבועית שלהם, בחורף הבריטי הקפוא.

‏צילום: מתוך הפייסבוק של CHANEL

גברת שאנל, שעיצוביה התאפיינו בפשטות ואלגנטיות, הפכה את הטוויד לפריט חובה בארונה של כל חובבת אופנה מאז השיקה ב-1954 את "חליפת שאנל". החליפה עשויה מבד טוויד ומורכבת מז'קט קליל שמזכיר קרדיגן, חצאית בגזרה ישרה ולרוב נלבשת עם חולצה התואמת לאריג בטנת הז'קט - עיצוב קלאסי ונקי שקוצר מחמאות בכל לבישה.

‏צילום: naseebs

מדי עונה, בית האופנה היוקרתי מספק קולקציה מרשימה של פריטים עם שילובים מרשימים עשויים טוויד. בתצוגות של שאנל אנו נחשפים למאגר בלתי נדלה של חליפות שאנל קלאסיות עם שינויים קלים ואורכים מגוונים, לצד חצאיות, מעילים, נעליים, מגפיים, אקססוריז לשיער ומה לא.

‏צילום: מתוך הפייסבוק של CHANEL

אמנם חליפה של שאנל בארון, ואפילו רק ז'קט או חצאית, היא נחלתן של ברות המזל מבינינו. אך למרבה השמחה, רשתות עממיות יותר כמו זארה, H&M, מנגו ודומותיהן דואגות לייצר עבורנו אלטרנטיבות דומות יפות לא פחות והכי חשוב - נגישות, כאלה שאינן מצריכות פגישה עם מנהל הבנק לנטילת משכנתא כדי ליהנות מהן. במילים אחרות, לא נרגיש שהקפה שאנחנו לוגמות אינו על גג מלון מפואר אלא בעצם מקופיקס.

‏צילום: מתוך הפייסבוק של CHANEL

ואם בכל זאת את מוכנה להשקיע קצת יותר כדי לגעת במקור, את תמיד יכולה להתחדש בבושם האהוב של החברה, שאנל מספר 5 כמובן.

‏צילום: מתוך הפייסבוק של CHANEL ‏צילום: מתוך הפייסבוק של CHANEL ]]>